odino runos burtu ratas

Runų Reikšmės

Odinas yra išminties, karo ir mirties dievas. Jis dažnai siejamas su runomis – senaisiais simboliais, kurie buvo naudojami rašymui, spėjimui ir magijai. Žodis “runa” kilęs iš senosios norvegų kalbos žodžio “rún”, kuris reiškia “paslaptis” arba “šnabždesys”. Pirmą kartą runos pradėtos naudoti II mūsų eros amžiuje germanų gentyse Šiaurės Europoje. Iki IX mūsų eros amžiaus runų naudojimas išplito Skandinavijoje.

Elder Futhark abėcėlėje (dažniausiai naudojamoje runų abėcėlėje) yra 24 runos. Kiekviena runa turi savo reikšmę ir simboliką. Pavyzdžiui, runa Fehu simbolizuoja turtus ir sėkmę. Runa Uruz simbolizuoja jėgą ir drąsą. Runa Thurisaz reiškia apsaugą nuo blogio.

Kiekvienos Odino Runos paaiškinimas

1. Turtai. (Fehu)

Turtai. (Fehu)

Pagrindinė runos reikšmė yra nuosavybė. Runa interpretuojama kaip sėkmės, norų išsipildymo ir turtingumo ženklas.

Apversta runa įspėja apie galimus praradimus.

2. Galia, jėga. Vyriškumas, moteriškumas. (Uruz)

Galia, jėga. Vyriškumas, moteriškumas. (Uruz)

Ši runa apjungia vyrišką ir moterišką pradus.Yra susijusi su tos jėgos šaltiniu, kuri užlies Jūsų gyvenimą didelėmis permainomis. Runa simbolizuoja praėjusio gyvenimo etapo pabaigą ir naujo pradžią. Nereikia baimintis praradimų, nes judėjimui į priekį jie yra neišvengiami.

Apversta runos reikšmė reikalauja rimtų apmąstymų apie save. Jeigu neišsivaduosite iš turimų trūkumų, tai galite turėti skausmingų pasekmių.

3. Vartai. Pasyvumas. (Thurisaz)

Vartai. Pasyvumas. (Thurisaz)

Kitaip tariant, vartai reiškia naujo gyvenimo pradžią. Tai pagrindinė šios runos reikšmė. Kai bus pabaigti praėjusio etapo visi darbai, tik tuomet galėsite praeiti pro vartus. Be to, reikia kruopščiai įvertinti, ką iš sukauptos patirties reikia pasiimti einant į ateitį, o ką geriau palikti praeityje.

Apversta runa yra silpnumo ir išorinės prievartos simbolis. Tai pagrindinės priežastys, dėl kurių susidarė tokia situacija. Jums vertėtų pradėti kuo greičiau kontroliuoti situaciją, išmokti pačiam savarankiškai priimti sprendimus.

4. Ženklai. Gavimai. (Ansuz)

Ženklai. Gavimai. (Ansuz)

Pagrindinė runos reikšmė yra gavimas.Tai gali būti ir laiškas, ir dovana, ir koks nors apdovanojimas. Dar viena runos reikšmė gali būti svarbus patarimas ar tinkamu laiku pasakytas perspėjimas.

Apversta runa reiškia beprasmiškas pastangas. Ženklas perspėja apie neišvengiamai susidariusią situaciją, kuri susijusi su permainomis Jūsų gyvenime. Nenusiminkite, tai neišvengiama padėtis prieš tolimesnę kelionę. Kaip galima geriau apgalvokite savo poelgius, padarykite išvadas iš klaidų.

5. Kelias, kelionės. Ryšiai, susijungimas. (Raidho)

Kelias, kelionės. Ryšiai, susijungimas. (Raidho)

Pagrindinė runos reikšmė yra kelias. Jis arba laukia Jūsų, arba jau prasidėjo. Nereikia vengti šio kelio – pasitikėkite natūralia įvykių tėkme. Apmąstymai apie jo naudingumą yra beprasmiški, tiesiog pasiduokite jų eigai.

Apversta runa perspėja apie netikėtus įvykius. Reikia įdėmiai vertinti viską, kas vyksta aplink Jus. Praverstų didesnis atsargumas visuose be išimties Jūsų darbuose, o ypač bendraujant su aplinkiniais. Dabar kaip niekada didelis pavojus ginčams ir konfliktams.

6. Atskleidimas. Ugnis. (Kenaz)

Atskleidimas. Ugnis. (Kenaz)

Pagrindinė runos reikšmė yra atvirumas tiek santykiuose su aplinkiniais, tiek su pačiu savimi. Reikia labiau pasitikėti Jus supančiais žmonėmis, neverta apgaudinėti kitų ir savęs. Taip pat runa gali atnešti pasisekimą naujuose darbuose, permainas į gerąją pusę, įkvėpimą.

Apversta runa reiškia nepasisekimą, ligą, santykių pabaigą, ginčus, sudaužytą meilę, sąstingį. Gyvenimas pasisuks ne taip, kaip Jūs to norėtumėte. Šis nemalonus periodas yra neišvengiamas gyvenimo etapas, kurį reikia praeiti. Tai kas sugrius, turėjo sugriūti ir nereikia to gailėtis.

7. Partnerystė, talentas. (Gebo)

Partnerystė, talentas. (Gebo)

Ši runa laikoma viena iš stipriausių. Naudojama kaip talismanas ir atneša sėkmę bei laimę. Tačiau sėkmė negalima be susivienijimo, partnerystės ir draugystės. Tikslas gali būti pasiektas tik bendradarbiavimo keliu. Taip pat reikia atsiminti, kad sėkmingas bendradarbiavimas galimas tik tuo atveju, jei visi jo dalyviai yra laisvi.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

8. Džiaugsmas, šviesa. (Wunjo)

Džiaugsmas, šviesa. (Wunjo)

Pagrindinė runos reikšmė yra džiaugsmas. Ji reiškia nesėkmingo gyvenimo etapo pabaigą. Taip pat ji reiškia gerų permainų pradžią, galbūt persilaužimą, po kurio Jūsų gyvenime ateis šviesusis periodas – sėkmė, laimė ir gerovė. Reikia priimti naujas idėjas, pakeisti savo požiūrį į pasaulį. Visa tai greitai atneš savo vaisius.

Apversta runa reiškia krizę. Tuo pat metu tai yra ir šaukimas būti atidžiam, ir kantriam. Anksčiau ar vėliau blogasis periodas pasibaigs ir gyvenimas pagerės.

9. Stichija. (Hagalaz)

Stichija. (Hagalaz)

Pagrindinė runos reikšmė yra nekontroliuojama jėga. Galbūt aistra, kuri valdo Jus, neleidžia priimti savarankiškų sprendimų. Galimos pasekmės: planų žlugimas, neišsipildžiusios viltys. Kita runos reikšmė rodo būtinas Jūsų vidines permainas.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

10. Prievarta, suvaržymas, skausmas. (Nauthiz)

Prievarta, suvaržymas, skausmas. (Nauthiz)

Runa perspėja, kad atėjo blogasis periodas, tad tobulėjimas yra neįmanomas. Priekyje Jūsų laukia nesėkmės. Šiuo periodu Jūs jausitės bejėgiu ir silpnu. Tokiais atvejais geriausiai padeda dorumas ir kantrybė bei nenusivylimas. Reikia peržiūrėti savo planus, galbūt reikia kai ką pakeisti, kažko atsisakyti, o kai ką atidėti vėlesniam laikui. Nereikia pulti į neviltį. Artimoje ateityje šis periodas pasikeis ir reikalai pradės judėti į priekį.

Apversta runa aiškina, kad sunkumų priežastys yra Jūsų viduje. Pasistenkite rasti kliūtį ir ją pašalinti. Jokiu būdu nereikia prarasti tikėjimo savo jėgomis.

11. Sąstingis, kliūtis. (Isa)

Sąstingis, kliūtis. (Isa)

Pagrindinė runos reikšmė yra sąstingis. Šioje situacijoje labai padės kantrybė ir ištvermė. Geriausiai būtų kuriam laikui atidėti darbus. Mažai tikėtina, kad šiuo metu Jūs pasieksite kokių nors rezultatų. Dabar sąstingis yra kaip kaukė, kuri padės Jums tobulėti dvasiškai.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

12. Derlius, vaisingumas. (Jera)

Derlius, vaisingumas. (Jera) Pagrindinė runos reikšmė yra sėkmingas darbų užbaigimas. Taikos, laimės ir deliaus metas. Viltys ir taikos laukimas, klestėjimas. norimas tikslas bus pasiektas, jei bus įdėta pakankamai pastangų ir bus pasirinktas teisingas klausimo sprendimo būdas.
Taip pat ši runa perspėja, jog nereikėtų blogai kalbėt apie vieną ar kitą asmenį, kol nepaaiškės visos aplinkybės, kad vėliau netektų dėl to gailėtisApversta runa turi tą pačią reikšmę.

13. Apsauga, atstumiančios jėgos. (Eihwaz)

Apsauga, atstumiančios jėgos. (Eihwaz)

Runa perspėja apie kliūtis ir nemalonias situacijas, kurios kliudys Jūsų planų įgyvendinimui. Reikia būti kantriam ir nebandyti pagreitinti įvykių eigos. Labai tikėtina, kad dabartiniai sunkumai yra būtini, nes jie vėliau Jus atves į sėkmę. Norint pasirinkti teisingą sprendimą ir numatyti nepageidautinas pasekmes, Jūs turite pasitikėti savo intuicija.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

14. Paslaptis. (Perthro)

Paslaptis. (Perthro)

Pagrindinė runos reikšmė yra nežinia. Taip pat, tai gyvenimo prasmės ieškojimo, dvasinio tobulėjimo ženklas. Atėjo laikas, kai praeities jau nebėra, o ateitis dar neatėjo. Runa išreiškia norą įminti amžinas būties paslaptis. Šiame kelyje gali pasitaikyti kliūčių, kurios bus panašios į žalingus įpročius, su kuriais būtina kovoti ir nugalėti, norint pakilti į kitą gyvenimo lygį.

Apversta runa pataria apriboti savo norus, nesusikoncentruoti vien tik ties galutiniu rezultatu. Taip pat norint pasiekti naujus tikslus, reikia naudoti naujus metodus. Drąsiai atsisakykite visko seno, taip pat nebijokite keisti save.

15. Apsisaugojimas. (Algiz)

Apsisaugojimas. (Algiz)

Pagrindinė runos reikšmė yra posūkis. Būtinai reikia pabrėžti, kad ne kritimas ar kilimas, o būtent posūkis. Priekyje gali pasitaikyti naujos perspektyvos, taip pat yra galimybė pakeisti Jūsų gyvenimą ar jo dalį. Nereikia pamiršti apie atsargumą. Labai svarbu nepasiduoti emocijoms ir gerai apmąstyti susidariusią situaciją. Taip pat reikia tinkamu laiku priimti reikiamą sprendimą.

Apversta runos reikšmė yra nesaugumas. Šiuo metu Jūs negalite įgyvendinti savo sumanymų. Neverta eiti į mūšį, geriau pabandykite apeiti problemas. Tokioje situacijoje reikia būti kiek galima atsargesniam ir lanksčiam.

16. Saulė, visuma. (Sowilo)

Apsisaugojimas. (Algiz)

Pagrindinė runos reikšmė yra pergalė, šlovė ir sėkmingas planų įgyvendinimas. Taip pat runa susijusi su savęs realizavimu, pasiekimais, kuriais suvokiate save kaip asmenybę. Simbolizuoja harmoniją su gamta. Norint, kad šie pasiekimai baigtųsi pergale, yra būtinas poilsis ir atsitraukimas tinkamu laiku jėgų ir energijos atstatymui. Dar viena runos reikšmė gali būti sustiprėjimas ir išgijimas.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

17. Kario energija. (Tiwaz)

Kario energija. (Tiwaz)

Dabartiniai įvykiai turi pagrindinę fundamentalią reikšmę Jūsų likimui. Dabar formuojasi pagrindas, ant kurio bus pastatytas visas Jūsų tolimesnis gyvenimas. Šis periodas yra aktyvios veiklos, naujų santykių kūrimas.

Apversta runa reiškia, kad Jūs pasirinkote neteisingą kryptį. Daromi veiksmai yra arba neteisingi, arba ne laiku. Tai atsakas pasirinkto Jūsų gyvenimo stiliaus, kurį reiktų artimiausiu metu keisti. Runa taip pat gali perspėti apie išsiskyrimą, ginčus, abipusių santykių griūtį, nusivylimą, kuriuos suteiks artimi žmonės. Pagrindinis problemų šaltinis esate Jūs pats. Jums reikėtų susivokti savyje, pakeisti požiūrį į pasaulį ir pažvelgti į problemą kitaip.

18. Tobulėjimas, atgimimas. (Berkano)

Tobulėjimas, atgimimas. (Berkano)

Pagrindinė runos reikšmė yra tobulėjimas. Tai reiškia, kad Jūsų gyvenime atėjo labai perspektyvus periodas. Runa taip pat pranašauja gerą sveikatą ir dvasinį komfortą.

Apversta runa reiškia, kad Jūs turite daug kliūčių tolimesniam tobulėjimui. Visų pirma, priežasčių reikia ieškoti savyje. Šiuo atveju ne išimtis ir išorinių faktorių poveikis. Taip pat runa gali reikšti kažkokias ligas, dvasinį diskomfortą.

19. Judesys, progresas. (Ehwaz)

Judesys, progresas. (Ehwaz)

Ši runa turi dvi reikšmes. Pirmoji – atsinaujinimas. Tai gali būti persikėlimas į naują vietą, darbo pakeitimas, naujas požiūris į gyvenimą, darbą ir aplinkinius. Antroji runos reikšmė yra pozityvus judėjimas, pagerėjimas ir tobulėjimas.

Apversta runa reiškia objektyvias išorines kliūtis, neleidžiančias Jums pajudėti iš dabartinio taško. Šioje situacijoje reikėtų nesipriešinti jėga. Geriausia būtų pralaukti šį sunkų periodą poilsiaujant.

20. Žmogus, “Aš”. (Mannaz)

Žmogus, "Aš". (Mannaz)

Pagrindinė runos reikšmė yra kuklumas. Nepriklausomai nuo ankstesnių Jūsų pasisekimų, būkite nuolaidus ir santūrus. Neleiskite sau jokios prabangos.

Apversta runa pataria Jums būti teisingu sau. Nebandykite savęs apgauti. Jūsų pagrindinis priešas yra ne aplinkiniai, o Jūs pats. Išoriniai “priešai” yra gi Jūsų paties atvaizdas, rodantis, kad jie skverbiasi iš Jūsų vidaus. Nepasiduokite praeities įpročiams.

21. Bėgantis vanduo, vedanti jėga. (Laguz)

Bėgantis vanduo, vedanti jėga. (Laguz)

Pagrindinė runos reikšmė yra įsiklausymas į vidinį balsą. Reikia pasikliauti savo intuicija, pasitikėti ja. Apmąstymai ir bandymas rasti kelią logišku mąstymu šiuo momentu neatves Jūsų prie nieko daugiau, kaip tik prie klaidų.

Apversta runa reiškia, kad Jūs per daug prisiimate sau darbų. Viso to svoris yra per didelis ir Jums neužteks jėgų. Reikia blaiviai įvertinti savo galimybes ir atsisakyti bereikalingo energijos eikvojimo.

22. Vaisingumas, nauja pradžia. (Ingwaz)

Vaisingumas, nauja pradžia. (Ingwaz)

Pagrindinė runos reikšmė yra atitinkamo gyvenimo periodo pabaiga. Dabar pagrindinė užduotis – sutelkti visas jėgas darbo užbaigimui, kurį Jūs esate pradėjęs. Antra runos reikšmė yra atsisakymas visko “seno”, kad būtų vietos “naujam”. Kai tai bus padaryta, įtampa ir neužtikrintumas praeis. Taip pat runa rodo sąstingio pabaigą ir kvietimą išeiti iš šios būklės.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

23. Prasiveržimas, transformacija, diena. (Dagaz)

Prasiveržimas, transformacija, diena. (Dagaz)

Runa yra sėkmės ir prašviesėjimo šauklys. Simetrinė runa taip pat gali būti perėjimo iš vienos būsenos į kitą be praradimų ženklu. Tačiau galima pastebėti, kad bet kuriuo atveju lieka nepakitusi jos pagrindinė reikšmė – transformacija.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

24. Dalijimasis, atsitraukimas, paveldėjimas. (Othala)

Dalijimasis, atsitraukimas, paveldėjimas. (Othala)

Runa turi dvi pagrindines reikšmes. Visų pirma, reiškia, kad Jums būtinas vienas pasirinkimas iš dviejų. Runa taip pat nesiūlo Jums skubėti. Galimas dalykas, kad viskas išsispręs savaime. Antra reikšmė yra galimas turto paveldėjimas, kažkokio daikto įsigijimas, laimėjimas.

Apversta runa turi dvi reikšmes. Pirma – nepaklusnumas sąlygoms ir seniems autoritetams, šaukimas elgtis taip, kaip Jūs norite. Antra reikšmė liečia tik nuosavybę ir skirtingai nuo neapverstos padėties, perspėja apie galimus praradimus ir išlaidas.

25. Likimas. (Weird)

Likimas. (Weird)

Pagrindinė runos reikšmė yra paslaptis, nežinomybė ir nesuvokimas. Ši runa sako, kad Jūs esate likimo rankose. Į Jūsų gyvenimą įsiveržė aukštesnės jėgos, prieš kurias kovoti yra beprasmiška. Nepriklausomai nuo situacijos reikėtų išlaikyti tikėjimą, permainas priimti ramiai ir geranoriškai. Reikia visada atsiminti, kad žmogus savo likimą kuria pats. Kartais runa reiškia, kad Jūs norite sužinoti kažką paslaptingo, ko negalite žinoti. Taip pat runa gali reikšti netikėtumus.

Apversta runa turi tą pačią reikšmę.

odino runos (būrimas)